UUDISED
Elolaste reis Leedu merevaigurannikule (26 aprill 2010)

Reis toimus 23.-25. aprillini.

Reisi tipphetked:
Palanga lummav liivarand
Delfiinide ja merilõvide etendus
Puuskulptuurid Nõiamäel
Kura maasaare liivadüünid
Katoliiklaste pühapaik Ristimägi


1.päev. Väljasõit varahommikul kokkulepitud kohast. Sõit läbi Eesti ja Läti. Õhtupoolikul jõuame Palangasse, mis on tuntuks saanud oma ilusate valgete liivarandade, männimetsade, sanatooriumide, botaanikaaia, puunikerduste ja punutistega. Külastame merevaigumuuseumi ja teeme jalutuskäigu linnas: Palanga park, Tiskeviciuse palee, Birute mägi, sadamasild ja Basanaviciause ehk Palanga jalakäijate tänav. Majutumine hotelli.


2.päev. Hommikusöök. Väljasõit Klaipedasse, mis on suuruselt Leedu kolmas linn. Klaipedast sõidame praamiga Kura maasäärele, kus külastame meremuuseumi ja delfinaariumi. Meremuuseum paikneb 19. saj ehitatud kindluses, kus näeme kalu, hülgeid, merilõvisid ja pingviine. Seal on ka laevandust tutvustavad väljapanekud. Delfinaariumis annavad meile suurepärase etenduse Musta mere delfiinid ja merilõvid. Edasi jätkame teekonda Juodkrantesse, kus jalutame Nõiamäel, mis on kuulsaks saanud oma puuskulptuuride tõttu. Nõiamäel ootavad meid nõiad, kuradid ja Leedu muinasjututegelased. Külastame Parnidžio luitemäge ja imetleme kauneid liivaluiteid. Seejärel sõidame Nidasse, kus vaatame vanu kalurimaju ja soovi korral einestame. Õhtuks sõidame Palangasse ööbima. Majutumine samas hotellis.


3.päev. Hommikusöök. Alustame koduteed. Leedus külastame katoliiklaste püha mäge, Ristimäge. Ristimägi ehk Jurgaiciai linnamägi paikneb Šiauliai lähedal Kulpe jõe vasakul kaldal. Sinna on alates 1863. aastast püstitatud riste ja seda tehakse tänaseni. Lõunapeatuse teeme Riias, Lido puhkekeskuses. Õhtuks jõuame koArhiiv