UUDISED
Väikesaarte alase konkursi preemiamatkad (12 juuli 2007)

I preemiamatk toimus 4.-5. juulini. Giidiks oli Tiit Einberg Eesti Meremuuseumist, kes rääkis Pakrite militaarsest ajaloost ja selle tagajärgedest loodusele.

Matkal osalesid Aruküla Põhikooli, Saue Gümnaasiumi, Tõrva Gümnaasiumi, Helme Sanatoorse Internaatkooli, Gustav Adolfi Gümnaasiumi ja Tallinna Ühisgümnaasiumi õpilased.

Pilte toimunud matkast näeb siit

http://www.seikleja.com/main.php?lang=et&pg=album&album_id=569

nimi - siia lahtrisse kirjuta oma nimi

parool - kurkse

 

II preemiamatk toimus 9.-10. juulini. Giidiks oli Kristjan, kes rääkis Balti klindist, Põhja-Eesti pangast ja Väike-Pakri pankrannikust.

Matkal osalesid Suure-Jaani Gümnaasiumi ja C. R. Jakobsoni nim. Gümnaasiumi õpilased.

Pilte toimunud matkast näeb siit

http://www.seikleja.com/main.php?lang=et&pg=album&album_id=573

nimi - siia lahtrisse kirjuta oma nimi

parool - naato

 

III preemiamatk toimub 11.-12. juulini. Giidiks oli Mart Mölder Saaremaa Ühisgümnaasiumist, kes rääkis Pakrite elusloodusest ning haruldastest kooslustest ja liikidest.

Matkal osalesid Gustav Adolfi Gümnaasiumi, Nõo Reaalgümnaasiumi, Tallinna Kristiine Gümnaasiumi, Kärdla Ühisgümnaasiumi, Tallinna Õismäe Humanitaargümnaasiumi, Sikupilli Gümnaasiumi ja Viljandi Paalalinna Gümnaasiumi õpilased.

Pilte toimunud matkast näeb siit

http://www.seikleja.com/main.php?lang=et&pg=album&album_id=574

nimi - siia lahtrisse kirjuta oma nimi

parool - terminaator

 

IV preemiamatk toimub 23.-24. juulini. Giidiks on Jorma Friberg Rannarootsi Muuseumist, kes räägib Pakri saarte inimasustuse ajaloost ja selle mõjudest ning seostest loodusega.

 

Projekti eesmärgiks on äratada noortes huvi Eesti väikesaarte looduse ja kultuuriloo vastu ning parandada noorte teadmisi väikesaartest ja Eesti merekultuurist. Konkreetselt keskendub projekt Pakri saarte looduse ja kultuuriloo tutvustamisele.

 

Matkadel osalejad saavad lisaks loodusteemalisele koolitusele kogenud kajakiinstruktori juhtimise all läbi praktilise merekogemuse algteadmisi mereohutuse alal. See on oluline olukorras, kus noorte praktilised teadmised looduskeskkonnas käitumisest aina vähenevad.

 

2-päevased õppe- ja preemiamatkad viivad läbi Seikluspuhkus OÜ kogenud kajakiinstruktorid.

 

Projekti läbiviimist rahastab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.Arhiiv